ІМУНОПРОФІЛАКТИКА – ЦЕ ЖИТТЯ!

На теперішній час інфекційні хвороби посідають одне з провідних місць серед захворюваності та смертності населення. На сьогодні в країні вже спостерігається спалах захворювання на кір. Зокрема, з початку 2018 року зареєстровано більше 30 тис. випадків хвороби, в т.ч. 14 випадків з летальними наслідками.
Найефективніший шлях зниження захворюваності на інфекції для яких існують засоби спеціальної профілактики – це досягнення високого рівня популяційного імунітету завдяки використанню високоякісних вакцин.
На теперішній час інфекційні хвороби посідають одне з провідних місць серед захворюваності та смертності населення. На сьогодні в країні вже спостерігається спалах захворювання на кір. Зокрема, з початку 2018 року зареєстровано більше 30 тис. випадків хвороби, в т.ч. 14 випадків з летальними наслідками.
Імунопрофілактика – захист організму від інфекційної хвороби шляхом проведення профілактичних щеплень вакцинами й анатоксинами, введенням імунних сироваток та імуноглобулінів. Найважливіше значення, як профілактичний засіб, має активна імунізація, яка створює в організмі людини стійку несприятливість до інфекційної хвороби на тривалий період.
Вакцинопрофілактика - є найбільш ефективним заходом щодо зниження інфекційних хвороб, таких як: дифтерія, кір, кашлюк, епідемічний паротит та ін., що зумовлено надзвичайною легкістю механізму передачі збудників інфекцій та широким їх розповсюдженням.
Вакцини – це препарати, які отримують з ослаблених або інактивованих збудників інфекційних хвороб, а також з їх окремих фрагментів. Щорічно вакцини рятують життя 3 млн. дітей. Використання сучасних вакцин має невеликий ризик можливих ускладнень, але при цьому є значною перевагою, як для окремої людини так і для суспільства в цілому.
Розрізняють три види імунізації: планову, за епідемічними показниками, а також рекомендовані щеплення. Планова імунізація проводиться усьому населенню, яке досягло відповідного віку за відсутністю клінічних протипоказів. Згідно із Законами України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та «Про захист населення від інфекційних хвороб» населення підлягає обов’язковій імунізації проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правцю, кору. На сьогоднішній день всі профілактичні щеплення в Україні проводяться сертифікованими імунобіологічними препаратами, як українського так і зарубіжного виробництва. З усіма документами, які засвідчують якість вакцини батьки мають право ознайомитися в кожному пункті щеплення.

Транспортування, зберігання, використання вакцин здійснюється з обов’язковим дотриманням умов «холодового ланцюга», відповідно до порядку забезпечення належних умов зберігання, транспортування та обліку медичних імунобіологічних препаратів в Україні.

В день призначення профілактичного щеплення, безпосередньо перед його проведенням, проводиться медичний огляд дитини з обов’язковою термометрією для виключення у неї гострого захворювання. Витрати на придбання сучасних імунобіологічних препаратів, приблизно, в 10 разів менші, ніж витрати на лікування.
Здоров’я нації – це багатство держави.
Отже, в руках кожної людини не тільки його майбутнє, а й добробут держави в цілому. Забезпечимо спільно щасливе майбутнє наших дітей.
Завідувач консультативно-діагностичною поліклінікою КЗ «Черкаська міська дитяча лікарня» ЧМР Крутко І.В.


Кiлькiсть переглядiв: 181

Коментарi